Apelacioni sud osudio Veselina Perišića za zloupotrebu službenog položaja

· 12:29 · admin · 2 pregleda · 0 komentara
1 min citanja

Apelacioni sud Višeg suda je danas osudoval bivšeg stečajnog upravnika KAP-a, Veselina Perišića, za zloupotrebu službenog položaja i osudio ga na šest mjeseci kućnog zatvora. Prvostepenom presudom Višeg suda Perišić je bilo oslobođeno od optužbe, jer nije dokazano da izvršio to krivično djelo.

"Apelacioni sud je usvojio žalbu Višeg državnog tužilaštva u Podgorici i preinačio presudu podgoričkog Višeg suda, tako što je Perišića oglasio krivim za krivično djelo zloupotreba službenog položaja i osudio na kaznu zatvora od šest mjeseci, koju će izdržavati u prostorijama u kojima stanuje," navedeno je u odluci.

Vijeće Apelacionog suda objavilo je odluku po žalbi Višeg državnog tužilaštva na presudu Višeg suda od aprila prošle godine, nakon završenog pretresa. Izvješća dajemo detalje o osudnjoj proceni i kontekstu ovog procveta u kriminalističkoj sfere Crne Gore.

Ostavite komentar

Vasa email adresa nece biti objavljena. Obavezna polja su oznacena *