Selektor Paragvaja: Poraz od SAD bolna lekcija
Selektor fudbalske reprezentacije Paragvaja Gustavo Alfaro rekao je da je današnji poraz od selekcije SAD na početku Svjetskog prvenstva bolna lekcija jer je protivnik bio mnogo bolji u svim segmentima igre.
"Na Svjetskom prvenstvu morate da ostavite emocije po strani. Ono što je važno – donošenje odluka, koncentracija, detalji. SAD su pobijedile zasluženo i jasno. Nadmašili su nas taktički, tehnički i fizički", rekao je Alfaro, prenijeli su britanski mediji.
Fudbaleri Paragvaja izgubili su danas od selekcije SAD 1:4, u prvom kolu Grupe D na Svjetskom prvenstvu u SAD, Kanadi i Meksiku.
Paragvaj se prvi put poslije 16 godina plasirao na Mundijal, a selektor je rekao da je današnji poraz istakao jaz koji ekipa mora da smanji kako bi se takmičila na najvišem nivou.
"Postoje nivoi gdje odbrambena organizacija, odlučnost i trud nisu dovoljni. Postoje stvari koje moramo da uvedemo i shvatimo da su neophodne ako želimo da napredujemo u ovom takmičenju", naveo je 63-godišnji argentinski trener.
On je ocijenio da ekipa i pored poraza ima šanse da se plasira u nokaut fazu.
"Moramo da se koncentrišemo na osvajanje bodova potrebnih za plasman. Danas je za nas počelo Svjetsko prvenstvo, nije se danas završilo", dodao je Alfaro.
U drugom kolu Paragvaj će 20. juna igrati protiv Turske, a šest dana kasnije protiv Australije.
"Sve dok nam je ostao i jedan minut, nastavićemo da se borimo da se plasiramo dalje", naveo je Alfaro.