MVP: Crna Gora pozdravlja postizanje sporazuma između SAD i Irana o okončanju rata

· 10:11 · admin · 1 pregleda · 0 komentara
1 min citanja

Kako su naveli, Crna Gora cijeni konstruktivnu ulogu svih država koje su doprinijele postizanju sporazuma

Sporazum između Sjedinjenih Američkih Država (SAD) i Irana važan je pomak koji bi trebalo da otvori put deeskalaciji i širim pregovorima o miru na Bliskom istoku, ocijenjeno je iz crnogorskog Ministarstvo vanjskih poslova (MVP).

Iz tog resora su na mreži Iks naveli da Crna Gora pozdravlja postizanje sporazuma između SAD i Irana o okončanju rata i ponovnom otvaranju Hormuškog moreuza.

“Taj važan pomak trebalo bi da otvori put deeskalaciji, obnovljenim diplomatskim naporima i širim pregovorima o miru i bezbjednosti na Bliskom istoku”, kazali su iz MVP-a.

Kako su naveli, Crna Gora cijeni konstruktivnu ulogu svih država koje su doprinijele postizanju sporazuma.

“Naglašavamo značaj njegove pune primjene, kao i kontinuiranog međunarodnog angažmana u cilju izgradnje povjerenja između svih strana", poručilili su iz MVP-a.

Ostavite komentar

Vasa email adresa nece biti objavljena. Obavezna polja su oznacena *