Mugoša: Tražiću opet saslušanje nadležnih oko vršnjačkog nasilja

· 07:22 · admin · 3 pregleda · 0 komentara
2 min citanja

Kako je istakao,sve što se dešava u školama je odjek vrijednosnog ambijenta

Predsjednik Kluba poslanika Evropskog saveza, Boris Mugoša istakao je da će tražiti saslušanje nadležnih na temu vršnjačkog nasilja, dodavši da je u prethodne tri godine, na njegovu inicijativu, dva puta pokrenut takav postupak.

On je saopštio da u najnovijem Izvještaju Državne revizorske institucije potvrđeno da suštinskih iskoraka u toj oblasti očigledno nema, te da će zbog toga ponovo tražiti da se otvori ta tema u Parlamentu sve dok se, kako navodi, ne popravi stanje u ovoj veoma problematičnoj oblasti.

Državna revizorska institucija je u nedavno objavljenom izvještaju koji se odnosi na Uspješnost suzbijanja vršnjačkog nasilja u Crnoj Gori utvrdila je da Crna Gora u periodu od 2017. do 2025. godine nije uspostavila funkcionalan sistem za praćenje, izvještavanje i procjenu efekata mjera za suzbijanje vršnjačkog nasilja. Revizija pokazuje da je vršnjačko nasilje u porastu, da su brojne aktivnosti ostale nerealizovane, a da institucije nemaju pouzdane podatke na osnovu kojih bi se mjerili rezultati sprovedenih mjera.

“Naravno, sve što se dešava u školama je odjek vrijednosnog ambijenta i o tome često pričam. Umjesto da se bavimo životnim temama i ozbiljnim društvenim izazovima, javni diskurs je fokusiran na jeftino predizborno etiketiranje svih onih koji argumentovano ukazuju na brojne društvene devijacije”, zaključuje Mugoša.

Ostavite komentar

Vasa email adresa nece biti objavljena. Obavezna polja su oznacena *