Mujović obećao parcelu za rješavanje stambenog pitanja podgoričkih vatrogasaca
Gradonačelnik je kazao da su pokrenuli proceduru pripreme odluke, koju će uskoro dostaviti lokalnom parlamentu
Gradska administracija dodijeliće parcelu za rješavanje stambenog pitanja vatrogascima podgoričke Službe zaštite i spašavanja (SZŠ), kao i za zaposlene u Glavnom gradu.
To je medijima saopštio gradonačelnik Podgorice Saša Mujović.
Kazao je da su pokrenuli proceduru pripreme odluke, koju će uskoro dostaviti lokalnom parlamentu.
“To je plan za SZŠ i za zaposlene u Glavnom gradu. Brzo se može očekivati zahtjev da se dodijele površine za stanove”, rekao je Mujović.
Pozdravio je vatrogasce, rekavši da mu je drago se ponovo vide.
Čestitao im je nove radne uniforme i poželio im da ih zdravo nose.
Mujović je rekao da se nada da neće biti požarne sezone kao prošle godine, dodajući da su na novu spremni.
Komandir SZŠ Nikola Bojanovic je rekao da sve zahtjevnije požarne sezone iziskuju da rade na vozilima i tehničkoj ispravnosti.
“Osnovni cilj je zaštita ljudskih života. Moramo biti svjesni da ovi ljudi moraju biti bezbjedni tokom intervencija”.
Kazao je da su nabavili oko 70 kompleta novih uniformi u iznosu od 134.000 eura.
“Nabavljene su kompletno – čizme, donje gaće, gornji dio, šlem, zaštitne rukavice…”.
Zahvalio se Mujoviću na podršci rekavši da je ovo jedan korak naprijed.
Bojanović je izjavio da čekaju isporuku vatrogasnih vozila za šumske požare (500.000 eura) i rekao da će nabaviti i vozilo za tehničke intervencije.
“Operativnu spremnost podigli smo na jedan veći nivo”.
Naglasio je da dočekuju novu požarnu sezonu sa tehnički ispravnim vozilima.
“Od 1. jula ćemo biti u kapacitetu”, kazao je.
Naglasio je da su riješili problem koji se odnosio na prekovremene sate i kazao da će te zarade biiti isplaćivane radnicima redovno.
“Nijedan sistem SZŠ ne može adekvatno odgovoriti bez svih učesnika – organa, lokalne uprave i građana. Nadamo se da požarna sezona neće biti kao prošle godine”, poručio je Bojanovic, dodajući da je za godinu dana uloženo mnogo sredstava.
Upitan da prokomentariše slučaj sa bazenom crvenog mulja u Zeti, Mujović je rekao da su mnogi u toj opštini, dok je trajala priča oko Botuna, smatrali da je taj problem nevažan.
“Da je to problematika pod kategorijom Š. Glavni grad ne može ništa preduzeti. Vlada Crne Gore će tu preduzeti korake i oni se preduzimaju, iako to možda nije vidljivo”.
On je naglasio da je neophodno pokrenuti proces eksproprijacije za koji se, kaže, nada da će uskoro započeti.