Informacije CG u pola 7: Zašto su naši pomorci i dalje zarobljeni u Hormuškom moreuzu?

· 15:05 · admin · 1 pregleda · 0 komentara
2 min citanja

Iz Ministarstva vanjskih poslova (MVP) Televiziji Informacije CG su saopštili da se u ovom trenutku ne može predvidjeti kada se može očekivati zvanično oslobađanje broda, bez obzira na naznake stabilizacije prilika u Hormuškom moreuzu

Crnogorski pomorci koji su već više od dva mjeseca zarobljeni na brodu "MSC Francesca" u Hormuškom moreuzu još nisu oslobođeni, uprkos potpisivanju Memoranduma između Sjedinjenih Američkih Država (SAD) i Irana koji predviđa ponovno otvaranje tog moreuza.

Iz Ministarstva vanjskih poslova (MVP) Televiziji Informacije CG su saopštili da se u ovom trenutku ne može predvidjeti kada se može očekivati zvanično oslobađanje broda, bez obzira na naznake stabilizacije prilika u Hormuškom moreuzu.

Kažu i da su pomorci dobrog zdravstvenog stanja i da imaju redovnu komunikaciju sa svojim porodicama, koja je do sada bila na zadovoljavajućem nivou.

Iz MVP ali i iz Ministarstva pomorstva rekli su Televiziji Informacije CG da su crnogorske nadležne institucije u redovnoj komunikaciji sa kompanijom, međunarodnim partnerima i porodicama pomoraca i da čine sve kako bi se obezbijedio što skoriji povratak pomoraca kući.

Iranska nacionalna garda zaustavila je brod "MSC Francesca" 22. aprila dok je pokušavao da napusti Hormuški moreuz, a na brodu se nalaze četiri crnogorska pomorca, od kojih su trojica rukovodni kadar, uključujući zapovjednika broda i upravitelja mašine.

Ažurirano: 23.06.2026. 19:27

Ostavite komentar

Vasa email adresa nece biti objavljena. Obavezna polja su oznacena *