Perfektno otvaranje u Kini – lavice na plus 10 na startu Mundijala

· 10:35 · admin · 2 pregleda · 0 komentara
2 min citanja

Juniorke Crne Gore bolje od Islanda (34:24), najefikasnija je bila Ivana Savić – djevojka koja je ovog ljeta iz Trebjese stigla u Budućnost postigla je šest golova. Martina Knežević je sa pet pogodaka, uz samo jedan promašaj iz igre, proglašena igračicom utakmice

Nije bilo greške na startu rukometnog Mundijala, prvi meč u Jinžongu donio je dominaciju juniorki Crne Gore, a selektor Igor Marković može da bude zadovoljan i jer se čak 11 njegovih izabranica upisalo u strijelce.

"Lavice" su sa plus 10 otvorile Svjetsko prvenstvo koje je rano jutro krenulo u Kini – naš nacionalni tim savladao je Island 34:24.

Selekcija sa sjevera Evrope vodila je samo nekoliko puta na startu meča (posljednji ma 4:3), a onda je Crna Gora prebacila u brzinu više i brzo "oduvala" rivala.

Veoma brzo bilo je 15:7 za našu reptrezentaciju, prednost je i nakon toga nastavila da raste, a na startu drugog poluvremena bilo je i 23:13, a Markovićeve izabranice imale su i plus 13.

Među 11 "lavica" koje su pogađale mrežu Islanda najefikasnija je bila Ivana Savić – djevojka koja je ovog ljeta iz Trebjese stigla u Budućnost upisala je šest golova.

Blistala je Martina Knežević sa pet pogodaka, uz samo jedan promašaj iz igre što joj donijelo i nagradu za igračicu utakmice. Nju je primila iz ruku Zorana Radojičića, predsjednika Arbitražnog tribunala Svjetske rukometne federacije.

Po četiri pogotka upisale su su Elena Mitrović, Sanja Andrijašević i Ksenija Gašević.

Crna Gora će sjutra ujutro (četvrtak, 5.45 h) igrati protiv Sjedinjenih Američkih Država, a rival u grupi je još Češka. Dvije najbolje selekcije iz grupe prolaze u glavnu rundu.

Ostavite komentar

Vasa email adresa nece biti objavljena. Obavezna polja su oznacena *