Budućnost saznala rivale u Ligi šampiona: Bojana i Tanja stižu u Podgoricu
Ženski rukometni klub Budućnost saznao je rivale u grupnoj fazi Lige šampiona za predstojeću sezonu.
Ekipa Zorana Abramovića igraće u grupi A. Rivali crnogorskog šampiona biće moćni Esbjerg, zatim učesnici prošlosezonskog fajnal-fora ĆSM Bukurešt i Brest, te Ferencvaroš, Krim, Borusija Dortmund i Sola.
Sa ekipom Esbjerga se "plavo-bijele" dobro poznaju s obzirom da je ovo treća sezona u nizu da se nalaze u istoj grupi. Prošle sezone u Podgorici je izboren senzacionalan remi protiv ekipe koju predvodi Heni Rejštad, najbolja igračica svijeta.
Takođe, u SC Morača će doći i "crnogorski" ĆSM Bukurešt za koji igra Tatjana Brnović, a sa klupe predvodi Bojana Popović.
Rumunski klub je u sezoni za nama osvojio treće mjesto u LŠ pobijedivši upravo Brest koji je još jedan rival u grupi. Zajedno sa Tanjom i Bojanom tada je bila i Đurđina Jauković koja će od naredne sezone ponovo nositi dres Budućnosti.
Iako su i Budućnost i Ferencvaroš tradicionalni učesnici Lige šampiona zanimljivo je da se u grupnoj fazi nisu sreli od sezone 2021/22.
Tu su još slovenački Krim, norveška Sola i njemačka Borusija Dortmund za koju nastupa juniorska reprezentativka Crne Gore, Teodora Rončević. Upravo je prošle sezone njemački klub u možda i ključnoj utakmici za prolaz u nokaut fazu savladao Budućnost u Podgorici.
U grupi B nalaze se: Mec, Đer, Odenze, Glorija Bistrica, Podravka, Storhamar, Bolmberg i Nikobing.
Nova sezona Lige šampiona za rukometašice počinje prvog vikenda septembra.