Abramović: EHF se potrudio da grupe budu izjednačene, radujemo se novom početku

· 10:58 · admin · 2 pregleda · 0 komentara
2 min citanja

Utisci trenera ŽRK Budućnost nakon žrijeba grupne faze Lige šampiona

Rukometašice Budućnosti saznale su rivale u grupnoj fazi Lige šampiona za narednu sezonu. "Plavo-bijele" će se za nokaut fazu boriti u grupi A gdje su još: Esbjerg, ĆSM Bukurešt, Brest, Ferencvaroš, Krim, Borusija Dortmund i Sola.

Šef struke crnogorskog šampiona, Zoran Abramović, istakao je da se EHF potrudio da grupe budu izjednačene.

"Svi u klubu smo sa nestrpljenjem očekivali današnji žrijeb za sljedeću sezonu Lige sampiona. EHF se potrudio da grupe budu izjednačene, odnosno da su nijanse u pitanju".

Ipak, u grupi B se nalaze prošlogodišnji finalisti, Mec i Đer, pa je utisak da je ta grupa za nijansu jača od grupe A u kojoj je Budućnost.

"Nijansa koja grupu B čini malo kvalitetnijom je činjenica da su u njoj finalisti ovogodišnje Lige šampiona – ekipe Đera i Meca. Međutim, teško je to procijenjivati iz razloga što je puno igračica kroz aktuelni prelazni rok promijenilo klubove".

"Ali u svakom slučaju ubrzo kreću pripreme za narednu sezonu. Sada znamo protivnike koji nas očekuju, tako da već možemo da radimo analize i radujemo se novom početku", zaključio je Abramović.

Ostavite komentar

Vasa email adresa nece biti objavljena. Obavezna polja su oznacena *