“Vatreni” ugasili “crne zvijezde”: Hrvatska treći put u nizu u nokaut fazi Mundijala

· 23:12 · admin · 2 pregleda · 0 komentara
2 min citanja

Treći put u nizu fudbalska reprezentacija Hrvatske ide u nokaut fazu Svjetskog prvenstva! Prethodna dva puta izabranici Zlatka Dalića kući su nosili medalje – vidjećemo šta ih čeka ove godine.

Večeras su Hrvati u Filadelfiji savladali Ganu, 2:1, u trećem kolu grupe L. U šesnaestini finala Mundijala igraće protiv drugoplasiranog iz grupe K – čiji rasplet počinje od jedan sat i 30 minuta.

Očekivano su oprezno ušli i jedni i drugi u utakmicu. Sve na stadionu je razmrdao Nikola Vlašić u 17. minutu.

Šutirao je fudbaler Torina sa nekih 18 metara – stativa se ispriječila vođstvu "vatrenih".

Međutim, spasa za Ganu nije bilo u 31. minutu. Mnogo prostora je na nekih 25 metara dobio Petar Sučić. Raspalio je po zemlji i precizno pogodio ćošak gola Bendžamina Asarea.

Počele su i "crne zvijezde" da igraju nakon primljenog pogotka i imali su jednu šansu. Antoan Semenjo je probio po desnoj strani u 41. minutu, šutirao, ali je lopta otišla tik pored stative.

Bila je to najava boljeg drugog poluvremena Gane. Ušla je afrička selekcija agresivnije i isplatilo se u 73. minutu. Ernest Nuama je centrirao iz slobodnog udarca, a Derik Lukasen poslao loptu u mrežu.

Uslijedila je trominutna VAR provjera. U ofsajdu je bio Kvasi Sibo, međutim, po ocjeni sudije Dru Fišera nije uticao na igru.

Nije dugo trajao egal. U 83. minutu centrirao je iz kornera Luka Modrić, a sjajno je skočio Vlašić za veliko slavlje Hrvata.

Ostavite komentar

Vasa email adresa nece biti objavljena. Obavezna polja su oznacena *