Ašanin traži vraćanje mandata: Zbog Abazovićeve želje za vlašću, izgubljena šansa da se uz DPS i DF pošalje u opoziciju

· 16:29 · admin · 1 pregleda · 0 komentara
4 min citanja

Ivan Ašanin je bivši član Glavnog odbora (GO) GP URA, bivši član Predsjedništva te stranke i bivši potpredsjednik Opštine Mojkovac

U otvorenom pismu upućenom Dritanu Abazoviću, predsjedniku Građanskog pokreta URA, nosilac liste te stranke na posljednjim lokalnim izborima u Mojkovcu, Ivan Ašanin, zatražio je vraćanje mandata.

Ašanin je bivši član Glavnog odbora (GO) GP URA, bivši član Predsjedništva te stranke i bivši potpredsjednik Opštine Mojkovac.

On u pismu kritikuje način na koji je u Mojkovcu, navodno bez transparentnosti i kroz "vajber sjednice", na dnevni red ubačen izbor potpredsjednika Opštine.

Tvrdi da se funkcije dijele mimo javnosti i redosljeda sa izborne liste, te da se time zanemaruje razvoj grada u korist ličnih i partijskih interesa.

Objašnjava da je potpredsjedničko mjesto, koje pripada URA-i i za koje je smatrao da ima pravo kao nosilac liste, dodijeljeno drugom kandidatu sa liste, što je, tvrdi, "nepravedno i politički motivisano".

"Napominjem, ja nijesam bio samo prvi na listi, nego i nosilac liste na posljednjim lokalnim izborima. Moje ime je u nazivu liste, što znači u pravnom smislu nosilac liste, a to je 'Mojkovačka URA – mr Ivan Ašanin – Budi odgovoran – Može Mojkovac'. Tražim od Vas da mi vratite dio moje zasluge, a to je odbornički mandat, jer sam svaku funkciju, kao i mogućnost, odbacio i u URA-i i u lokalnoj upravi u Mojkovcu. Podsjećam da je pri osnivanju GP URA 2016. godine, na poziv Žarka Rakčevića, Nezavisna lista 'Za Mojkovac – mr Ivan Ašanin' u formiranju GP URA unijela prva dva mandata. Ostavio sam takođe 2025. godine dva mandata u lokalnom parlamentu u Mojkovcu pod mojim vodstvom. Biće to za naredni period za vas na lokalu misaona imenica i pluskvamperfekat u budućem vašem djelovanju u Mojkovcu", poručuje Ašanin.

On podsjeća i da je na lokalnim izborima 2021. godine, kao predsjednik OO URA Mojkovac, učestvovao u organizaciji i, kako navodi, sprečavanju "fantomskih birača" i "biračkog turizma", te doprinio smjeni DPS vlasti u Mojkovcu. Ašanin je obajsnio i zbog čega se udaljio od GP URA.

"Zbog lošeg funkcionisanja, neznanja i nerada, na pola mandata sam kao potpredsjednik Opštine javno ukazivao da Mojkovčani i Mojkovac ne zaslužuju i nijesu tražili ovakve promjene. DF je zamijenio DPS, sistem se samo zamijenio i promijenio na gore. Zato sam tražio da se energičnije suprotstavimo ovoj pojavi i sve to spriječimo jer smo imali mehanizam. Nije se desilo, a ovo sam tražio kao potpredsjednik Opštine. Da podsjetim na razloge mog napuštanja: zbog vaše pretjerane želje za vlašću, poslije izbora u junu 2023. godine, Crna Gora je izgubila istorijsku šansu da uz DPS i DF pošaljemo u opoziciju, za šta sam se na Predsjedništvu partije zalagao kao i većina u GO", napisao je Ašanin.

On tvrdi da je do svađe u građanskom bloku došlo samo sedam dana prije izbora, zbog Do Kvona. Ašanin tvrdi da Abazović zna dobro ko ga je i zašto Do Kvon, kako kaže, instalirao u Crnu Goru.

"Zbog toga se Crna Gora vratila u predreferendumsko stanje u čeljusti DPS-a i DF-a koji su morali poslije izbora juna 2023. godine biti zajedno u opozicionim klupama. Oni koji su 20 godina svađali crnogorski narod morali su iza političkih rešetaka, a mnogi i iza onih drugih. Naravno, ovo se ne odnosi samo na Vas, za svađu i za ljubav je potrebno dvoje", kazao je bivši nosilac liste GP URA na lokalnim izborima u Mojkovcu.

Podsjeća da mu je, kako kaže, poslije podgoričkih lokalnih izbora i pokušaja javnog flerta sa DPS-om januara 2025. godine, i nakon niza promašaja politike URA-e, preostalo da "digne sidro".

Tvrdi i da je URA različitim potezima "nasukala svoj brod do potonuća", što se, kako navodi, dokazalo na nikšićkim lokalnim izborima aprila 2025. godine.

Ostavite komentar

Vasa email adresa nece biti objavljena. Obavezna polja su oznacena *