Knežević: Ranko Milić stavljen na hrvatsku crnu listu, protjerati hrvatskog ambasadora iz države

· 11:59 · admin · 0 pregleda · 0 komentara
2 min citanja

"Želim da pitam premijera Milojka Spajića i Sašu Mujovića da li su oni djelovali u sadejstvu sa hrvatskim obavještajnim službama i Grubišićem. Je li ovo nastavak osam Plenkovićevih uvjeta i da li je Crna Gora samo hrvatska provincija", upitao je Knežević

Poslanik i lider Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević tvrdi da je odbornik te stranke Ranko Milić "ekspresno stavljen na hrvatsku crnu listu", jer je prošle sedmice u podgoričkom parlamentu rekao da je bio učesnik dubrovačkog ratišta.

Knežević je to kazao na konferenciji za medije u holu crnogorskog parlamenta. Naveo je i da je "posebnu ulogu" u tom procesu imao ambasador Hrvatske u Crnoj Gori Veselko Grubišić, zajedno s predstavnicima Ministarstva vanjskih poslova i dijelovima Agencija za nacionalnu bezbjednost (ANB).

Lidr DNP-a kazao je da je "vrijeme da Crna Gora proglasi hrvatskog ambasadora personom non grata i da ga protjera iz naše države koliko danas".

"Hrvatska je, zbog slobode govora i jasnog stava odbornika DNP-a Ranka Milića da je 1991. i 1992. godine branio integritet i suverenitet SFRJ, kao i hiljade građana Crne Gore, stavila njega na crnu listu i otpočela institucionalnu kampanju", dodao je on.

Istakao je da je to najbolja slika odnosa prema DNP-u, navodeći da su oni spriječili prinudnu upravu u Podgorici i onemogućili da se "stotine miliona eura troše bez kontrole od strane bivšeg gradonačelnika Saše Mujovića".

"Želim da pitam premijera Milojka Spajića i Sašu Mujovića da li su oni djelovali u sadejstvu sa hrvatskim obavještajnim službama i Grubišićem. Je li ovo nastavak osam Plenkovićevih uvjeta i da li je Crna Gora samo hrvatska provincija", upitao je Knežević.

Ostavite komentar

Vasa email adresa nece biti objavljena. Obavezna polja su oznacena *