Muslera: Izvinjavam se saigračima i urugvajskom narodu za moj Mundijal
Iskusni golman napravio grešku poslije koje je Španija došla do vođstva, a u kakvom stanju je bio govori i činjenica da je tražio izmjenu na poluvremenu
Debakl je na ovogodišnjem Svjetskom prvenstvu doživjela je reprezentacija Urugvaja. "Nebeskoplavi" se poslije grupne faze i samo dva osvojena boda opraštaju od Mundijala.
Lošem nastupu Urugvaja na smotri najboljih fudbalskih selekcija svijeta u velikoj mjeri doprinio je i iskusni golman Fernando Muslera. Napravio je čak tri greške koje su dovele do pogodaka rivala što je ujedno prvi put da se to dogodilo jednom golmanu na Svjetskom prvenstvu još od 1966. godine.
Sve je kulminiralo u utakmici trećeg kola grupne faze protiv Španije. "Crvena furija" slavila je 1:0 pogotkom Aleksa Baene kojem je prethodila velika greška Muslere.
Koliko je to pogodilo 40-godišnjeg golmana dovoljno govori i činjenica da je na poluvremenu izašao nakon što je tražio izmjenu od selektora Marsela Bijelse.
“Nikada nisam toliko patio zbog ovog sporta i nikada nisam mislio da ću se osjećati ovako loše“.
Izvinio se saigračima i urugvajskom narodu, svjestan da to nije dovoljno.
“Izvinjavam se svojim saigračima i narodu Urugvaja za moj Mundijal. Iako to nikada neće biti dovoljno“, rekao je emotivni Muslera.