Crna Gora u polufinalu kadetskog Balkanskog prvenstva
Polufinale u SC "Verde" u nedjelju od 19.30h, rival Srbija ili Bugarska
Kadetska odbojkaška reprezentacija Crne Gore plasirala se u polufinale Balkanskog prvenstva u Podgorici. U posljednjem kolu grupe savladali su Kosovo 3:0 (25:18, 25:21, 25:17) i tako osvojili drugo mjesto u grupi iza Turske.
U meču u SC "Verde" nije bilo neizvjesnosti, iako je selektor Balša Radulović kombinovao sastav. Sve je krenulo odličnim otvaranjem meča, u prvom setu je Crna Gora stekla rano prednost i povela sa 25:18, a u drugom setu je odbila nalete Kosova i sa 25:21, sigurnom završnicom došla do 2:0.
U trećem dijelu meča naši momci bili su još dominantniji, bili na ivici dvocifrene prednosti, a predvođeni Milosavljevićem i Grupkovićem osigurali su polufinale.
Aleksa Radić je u prva dva seta osvojio 10 poena i bio najefikasniji u našem timu. Devet je imao Filip Milosavljević, a šest je osvojio Aleksa Kovačević. Vuk Stanojević je igrajući u prvom setu brojao do pet. Kod Kosova sa 14 poena najefikasniji bio je Mavrići.
U polufinalu, koje je zakazano za nedjelju od 19:30, Crna Gora će igrati sa pobjednikom derbija grupe B, Srbija – Bugarska.