U Iraku uhapšeno više političara zbog optužbi za korupciju

· 11:49 · admin · 1 pregleda · 0 komentara
2 min citanja

Hapšenja su zasnovana na izjavi bivšeg zamjenika ministra za naftu Adnana el Džumailija, koji je uhapšen u maju

Nekoliko političkih zvaničnika uhapšeno je jutros u Iraku zbog optužbi za korupciju, javili su lokalni mediji.

Hapšenja su zasnovana na izjavi bivšeg zamjenika ministra za naftu Adnana el Džumailija, koji je uhapšen u maju.

Snage bezbjednosti zatvorile su sve ulaze u Zelenu zonu u Bagdadu, gdje se nalaze državne institucije i ambasade, i izvršile racije.

U izvještaju bezbjednosne službe, do kojeg je došla agencija Asošiejted pres (AP), navodi se da je uhapšeno sedam osoba, među kojima je pet poslanika.

Neki od uhapšenih pripadali su političkom bloku bivšeg premijera Mohameda Šije al-Sudanija.

Al-Sudanijev blok osvojio je najveći broj mjesta na parlamentarnim izborima u novembru prošle godine, da bi se on na kraju povukao zbog zastoja u Koordinacionom okviru, koaliciji šiitskih stranaka saveznica Irana koje su ga dovele na vlast, oko preferiranog kandidata za premijera.

Njega je zamijenio biznismen Ali el Zaidi, koji je dobio blagoslov Sjedinjenih Američkih Država (SAD).

Optužbe za korupciju u Iraku često se prepliću sa rivalstvom u uticaju i preuzimanju vlasti.

Ostavite komentar

Vasa email adresa nece biti objavljena. Obavezna polja su oznacena *