ABA liga naredne sezone sa 20 kluboba, povratak velikana plus novajlija iz Slovačke

· 13:32 · admin · 0 pregleda · 0 komentara
1 min citanja

Čeka se da se vidi kakav će da bude sistem takmičenja

U košarkaškoj ABA ligi u sezoni 2026/27. igraće 20 klubova, saopšteno je iz sjedišta regionalnog takmičenja.

Članovi Skupštine ABA lige donijeli su odluku da se Cibona vrati u regionalno takmičenje, a novajlija je Slovan iz Bratislave.

"Želimo da čestitamo Ciboni na povratku u regionalno takmičenje i želimo dobrodošlicu Slovanu iz Bratislave u ABA ligu", navodi se u kratkom saopštenju ABA lige.

U skladu sa povećanjem broja timova učesnika, sistem takmičenja za sezonu 2026/27. biće pripremljen i definisan u što kraćem roku, dodaje se u saopštenju.

Crnu Goru će i naredne sezone u ABA da predstavljaju Budućnost Voli i SC Derbi.

Ostavite komentar

Vasa email adresa nece biti objavljena. Obavezna polja su oznacena *