Dembele ukrao šou Mbapeu u Bostonu, Francuzi pokazali kako se igra kada nema kalkulacija
Jedan od favorita deklasirao kombinovani tim Norveške za prvo mjesto u grupi
Trebalo je to da bude bitka za prvo mjesto u Bostonu, ali kada je bilo poznaro da Norveška neće da zaigra u najjačem sastavu moglo je i da se nasluti kakav epilog slijedi.
Francuska je deklasirala "vikinge", slavila 4:1, za lidersku poziciju u grupi I, čime je samo potvrdila da kao jedan od favorita za "boginju" ne želi da se bavi kalkulacijama.
"Trikolori" su izabrali da igraju punim gasom, a šou je ovog puta os Kilijana Mbapea uzeo Usman Dembele.
Zlatna lopta za 2025. godinu je za 32 minuta došla do het-trika i donijelo svom timu sigurnu prednost na poluvremenu – 3:1.
Reagovali su Norvežani kada su preko Asgarda smanjili na 2:1, onda i početkom nastavka kada je Strand Larsen promašio penal kod 3:1 (odbranio je Menjan), ali utisak je da u kombinovanom sastavu nisu ni mogli ni pretjerano željeli da jure eventualni trijumf.
Francuska bi u 1/16 finala trebalo da se sastane sa Švedskom, potom bi u eventualnoj osmini finala rival mogao da joj bude Njemačka.
Večeras su igrali bez Halanda, Edegora, Serlota, Nuse…, a u prvoj rundi nokaut faze igraće sa Obalom Slonovače.
Ako prođe "slonove" tim Stalea Solbakena vjerovatno bi se sastao sa Brazilom…