Dukaj: Crna Gora i SAD podpisali su novi sporazum o saradnji u reformama
Ministar javne uprave Maraš Dukaj je prvi put u kurtoazi primio Majkla Kiza, otpravnika poslova Ambasade Sjedinjenih Američkih Država (SAD) u Crnoj Gori. Susret predstavlja snažan oslonac na reformskim naporima Crne Gore i izgradnji efikasne, transparentne i građanima dostupne javne uprave.
"Susret potvrdio je prijateljske i partnerske odnose između Crne Gore i SAD-a, uz obostranu spremnost za unapređenje saradnje u oblastima od zajedničkog interesa. Posebno se fokusiraju na reforme javne uprave, digitalnu transformaciju i jačanje institucionalnih kapaciteta," je Dukaj izjavio.
"Saradnja će nastaviti i unaprijediti na dobrobit građana i institucija dvije države, uključujući određene projekte u područjima digitalne transformacije i javne uprave," su dodali sagovornici.