Dukaj: Crna Gora i SAD podpisali su novi sporazum o saradnji u reformama

· 07:46 · admin · 2 pregleda · 0 komentara
1 min citanja

Ministar javne uprave Maraš Dukaj je prvi put u kurtoazi primio Majkla Kiza, otpravnika poslova Ambasade Sjedinjenih Američkih Država (SAD) u Crnoj Gori. Susret predstavlja snažan oslonac na reformskim naporima Crne Gore i izgradnji efikasne, transparentne i građanima dostupne javne uprave.

"Susret potvrdio je prijateljske i partnerske odnose između Crne Gore i SAD-a, uz obostranu spremnost za unapređenje saradnje u oblastima od zajedničkog interesa. Posebno se fokusiraju na reforme javne uprave, digitalnu transformaciju i jačanje institucionalnih kapaciteta," je Dukaj izjavio.

"Saradnja će nastaviti i unaprijediti na dobrobit građana i institucija dvije države, uključujući određene projekte u područjima digitalne transformacije i javne uprave," su dodali sagovornici.

Ostavite komentar

Vasa email adresa nece biti objavljena. Obavezna polja su oznacena *