Isplaćeno 250 miliona za restituciju

· 17:18 · admin · 3 pregleda · 0 komentara
1 min citanja

Procjene Ujedinjenih nacija pokazuju da bi isto toliko moglo biti dodijeljeno po neriješenim zahtjevima bivših vlasnika.

Više od dvije decenije od početka procesa restitucije, dio bivših vlasnika i njihovih nasljednika i dalje čekaju naknadu za imovinu oduzetu poslije Drugog svjetskog rata.

Dok u Fondu za obeštećenje navode da su im do sada dostavljena izvršna rješenja teška gotovo 250 miliona eura, koja nisu sva isplaćena, procjene Ujedinjenih nacija pokazuju da bi isto toliko moglo biti dodijeljeno po neriješenim zahtjevima bivših vlasnika.

Kako teče proces vraćanja imovine bivšim vlasnicima, provjeravao je Predrag Tomović.

Ostavite komentar

Vasa email adresa nece biti objavljena. Obavezna polja su oznacena *