NBA draft – Dibantsa kao prvi pik završio u Vašingtonu

· 07:25 · admin · 1 pregleda · 0 komentara
2 min citanja

Drugi pik bio je Darin Piterson, kojeg je izabrala ekipa Jute

Ekipa Vašingtona izabrala je Ej Džej Dibantsu kao prvog pika NBA drafta 2026. godine, prenio je ESPN.

Dibantsa, koji je prethodne sezone nastupao za univerzitet BYU, izabran je ispred plejmejkera Darina Pitersona sa Kanzasa, a njih dvojica su uoči drafta važili za najperspektivnije igrače generacije.

Vašington je prošlu sezonu završio sa skorom 17/65, što je bila treća uzastopna godina sa najmanje 64 poraza. Ipak, u klubu smatraju da je najteži dio rekonstrukcije završen i da sada počinje faza stvaranja konkurentnog tima.

Vlasnik kluba Ted Leonsis izjavio je da je projekat obnove čak ispred planirane dinamike.

"Mislio sam da će biti potrebno četiri do pet godina da stignemo do ove tačke, a sada smo već u poziciji da počnemo da ostvarujemo plan koji smo zacrtali", rekao je Leonsis.

Dibantsa je u svojoj jedinoj sezoni na koledžu prosječno bilježio 25,5 poena, 6,8 skokova, 3,7 asistencija i 1,1 ukradenu loptu po utakmici, uz 51 odsto uspješnosti šuta iz igre.

Vašington nije igrao plej-of od 2021. godine, a posljednju sezonu sa najmanje 50 pobjeda imao je još 1978/79.

Drugi pik drafta bio je Piterson, kojeg je izabrala ekipa Jute.

Kao treći izabran je Kameron Buzer, novi član Memfisa, dok je Kejleb Vilson završio u redovima Čikaga kao četvrti pik.

Prvih pet izbora kompletirao je bek Kiton Vagler, kojeg su odabrali Los Anđeles Klipersi.

Ostavite komentar

Vasa email adresa nece biti objavljena. Obavezna polja su oznacena *