Noć kada Sarajevo i BiH nisu spavali – kako je proslavljen veliki uspjeh “zmajeva” na Mundijalu

· 06:35 · admin · 1 pregleda · 0 komentara
2 min citanja

Slavlje kakvo se ne pamti – pišu mediji iz Bosne i Hercegovine nakon što su fudbaleri te zemlje pobjedom nad Katarom praktično i matematički obezbijedili plasman u nokaut fazu Svjetskog prvenstva

Slike iz marta kada je Bosna i Hercegovina preko velikana Italije izborila plasman na Mundijala već su antologijske – tri mjeseca kasnije fudbal je ponovo podigao na noge na ovu zemlju.

"Zmajevi" su sada napravili korak više, odjetjeli su u istoriju i prvi put se plasirali u nokaut fazu najvećeg takmičenja.

Ekipa Sergeja Barbareza pobjedom nad Katarom (3:1) u Sijetlu 99 odsto je obezbijedila meč u šesnaestini finala, a nakon posljednjeg zvižduka Hesusa Valensuele krenula je žurka širom Bosne i Hercegovine.

– U glavnom gradu naše domovine, Sarajevu, nastao je pravi navijački delirijum – piše Dnevni avaz i dodaje:

– Glavna gradska saobraćajnica u centru je u potpunosti blokirana od strane hiljada navijača koji su izašli da proslave ovaj veličanstveni uspjeh. Na sve strane vijore se zastave, pale se baklje, odjekuju navijačke pjesme, a dresovi reprezentacije preplavili su ulice.

Atmosferu sa ulica glavnog grada Bosne i Hercegovine slikovito su opisale i "Nezavisne".

Put ka slavi "zmajevima" je otvorio biser Kerim Alajbegović, a slavilo se i u Bugojnu – gradu iz kojeg je porodica ovog momka rođenog u Njemačkoj.

– Mali grad, veliko srce i ogromna radost – objavilo je Radio Sarajevo.

Nije spavao ni Mostar, grad selektora Sergeja Barbareza.

Slavila je Bosna i Hercegovina nakon Italije, slavila je i poslije Katara, ali mundijska priča još traje – ko zna možda se fešta nastavi i nakon šesnaestine finala.

Ostavite komentar

Vasa email adresa nece biti objavljena. Obavezna polja su oznacena *