Šampion Srbije čuva Crnogorce – nakon Nikolića i Drobnjak ostaje u Spartaku
"Iskustvo, glad za uspjehom i želja da se postigne još više – sve to Drobnjak nosi u novu sezonu, a sve to ostaje u Subotici", poručio je Spartak
Spartak cijeni sve što su dvojica crnogorskih košarkaša uradila u sezoni koja će se u Subotici zauvijek pamtiti.
Nakon što je sa Danilom Nikolićem produžio ugovor prvak Srbije odlučio je da zadrži i Igora Drobnjaka, još jednog člana šampionskog sastava.
"Crnogorski reprezentativac, ponikao u mlađim kategorijama Budućnosti, donio je u Suboticu energiju, iskustvo i igru koja se savršeno uklopila u plavo-bijeli sistem. Iskustvo, glad za uspjehom i želja da se postigne još više – sve to Drobnjak nosi u novu sezonu, a sve to ostaje u Subotici", saopšteno je iz Spartaka.
⚪ JOŠ JEDAN ŠAMPION OSTAJE U SUBOTICI! ⚪
Igor Drobnjak je deo ekipe koja je ispisala istoriju — Spartak je šampion Srbije!
Sa ponosom najavljujemo da Igor Drobnjak nastavlja saradnju sa Spartakom u naredne dve godine!
Crnogorski reprezentativac, ponikao u mlađim kategorijama… pic.twitter.com/cqQtsD9NoG
Potpisom novog ugovora Drobnjak će na sjeveru Srbije ostati još dvije godine.
Crnogorski plej u Admiralbet ABA ligi prosječno je postizao 10,6 poena, uz 3,8 asistencija, u FIBA Ligi šampiona osam poena, a u šampionatu Srbije 14 poena u prosjeku.
Tim koji sa klupe predvodi Vladimir Vlade Jovanović, nekadašnji šegf struke Budućnost Voliju, u četvrtfinalu Košarkaške lige Srbije eliminisao je Borac, da bi na završnom turniru u Niš u polufinalu bio bolji od Crvene zvezde (90:89), a u finalu od FMP-a (76:73).
Drobnjak je protiv Zvezde postigao 21 poen, uz sedam asistencija, dok je u protiv FMP-a imao 13 poena, četiri asistencije i tri skoka.