Sve manje učenika u bjelopoljskim osnovnim i srednjim školama

· 18:15 · admin · 3 pregleda · 0 komentara
1 min citanja

Iz Sindikata upozoravaju da posljedice pada broja učenika neće osjetiti samo nastavnici. Broj pomoćnika direktora, sekretara, računovođa, domara i higijeničarki takođe zavisi od broja učenika, pa bi nastavak negativnih demografskih trendova mogao dovesti do smanjenja broja zaposlenih i u tim službama.

Sve manje učenika u bjelopoljskim osnovnim i srednjim školama moglo bi da znači i manje posla za dio prosvjetnih radnika.

U Sindikatu upozoravaju da bi zbog pada broja upisanih đaka i zaposleni na neodređeno vrijeme mogli ostati bez pune norme ili postati tehnološki višak.

Ostavite komentar

Vasa email adresa nece biti objavljena. Obavezna polja su oznacena *