Taremi ljut: Ovaj Mundijal je katastrofalan, Infantino je obećao da će riješiti sve, a u stvarnosti ništa nije učinio

· 14:47 · admin · 1 pregleda · 0 komentara
2 min citanja

Napadač Irana frustriran zbog tretmana koji njegova reprezentacija ima na ovogodišnjem SP

Nije fudbalska reprezentacija Irana još uvijek eliminisana sa Mundijala, čekaju rasplete grupa i nadaju se da bi mogli da se nađu među osam najboljih trećeplasiranih ekipa na šampionatu.

Međutim, nezadovoljstvo u taboru azijske selekcije je veliko. Nakon remija sa Egiptom (1:1) u noći za nama glas je digao napadač Mehdi Taremi. Okarakterisao je ovogodišnje Svjetsko prvenstvo kao katastrofalno.

"Ovo je katastrofalno Svjetsko prvenstvo. Kao profesionalni fudbaleri, ne možemo da igramo takmičenje pod ovim uslovima. Nije ni ispravno, nije ni fer. Ako FIFA misli da je fer, to je njena stvar, ali nije. Ko bi trebalo da riješi ovaj problem umjesto nas? FIFA? SAD? Ne znam! Recite mi ime".

Iranci poslije svakog meča odmah moraju da napuste Sjedinjene Američke Države i da se vrate u meksičku Tihuanu gdje im je baza.

Špic Olimpijakosa nije ništa skrivao. Istakao je da je predsjednik FIFA obećao da će riješiti sve probleme, a u stvarnosti ništa nije ispunio.

"Predsjednik FIFA Đani Infantino došao je u našu svlačionicu poslije prve utakmice protiv Novog Zelanda i rekao da će riješiti sva pitanja, ali u stvarnosti, FIFA nije ništa učinila. Kao odgovor na pitanje: 'Da li smatrate da organizatori Svjetskog prvenstva, uključujući FIFA i zvaničnike SAD, više vole da Iran bude eliminisan sa takmičenja?', kažem: Moramo da se borimo protiv apsolutno svega. Ne možemo da ostanemo u zemlji, putujemo i prolazimo imigracione provjere svaki put kada želimo da igramo, sada ne možemo da ostanemo u Sijetlu i moramo da se vratimo u Tihuanu. Učinili su sve što je moguće da nas eliminišu, tako da iz naše perspektive, da, mislim da je to ono što žele, žele da nas izbace“, dodao je Taremi.

Ostavite komentar

Vasa email adresa nece biti objavljena. Obavezna polja su oznacena *