URA: Abazoviću u Njujorku dodijeljeno specijalno priznanje – počasni građanin

· 07:09 · admin · 0 pregleda · 0 komentara
2 min citanja

"Neka vječno gori baklja na Kipu slobode u ime svih dobrih ljudi koji žele mir i prosperitet, ali i koji staju u odbranu pravde, univerzalnih vrijednosti i društva jednakih šansi", poručio je Abazović uz poruku da "može Crna Gora"

U Njujorku je prošle noći, odlukom Gradskog vijeća, dodijeljeno specijalno priznanje – počasni građanin, predsjedniku Građanskog pokreta URA Dritanu Abazoviću, koje su propisali Dejvid M. Kar (Bruklin), Kamila M. Henks (Steten ajlend), Kristopher Marte (Menhetn), Frenk Morano (Steten ajlend), Džastin Sančez (Bronks) i Fil Vong (Kvins), saopšteno je danas iz GP URA.

U saopštenju se dodaje da je u sjedištu njujorškog parlamentarizma 23. juna održana svečana ceremonija u čast državnosti Crne Gore, a da su pored gradskih zvaničnika, prisustvovali i predstavnici brojne dijaspore, njihova udruženja i istaknuti pojedinci.

"Cijeli svoj javni angažman podredio sam građenju mostova saradnje i zbližavanju ljudi različitih identiteta, naroda i država. Danas, kada Crna Gora u Gradskoj vijećnici Njujorka, jednog od najznačajnijih gradova na svijetu, obilježava svoj Dan državanosti, stigla je potvrda da zalaganje za prave vrijednosti nije uzaludno", istakao je Abazović tim povodom.

On je naveo da je ponosan na Crnu Goru, njena dostignuća, "ali i na naše sjajne ljude koji žive ovdje i čine da se ime naše države pominje sa posebnim pijetetom".

"Neka vječno gori baklja na Kipu slobode u ime svih dobrih ljudi koji žele mir i prosperitet, ali i koji staju u odbranu pravde, univerzalnih vrijednosti i društva jednakih šansi", poručio je Abazović uz poruku da "može Crna Gora".

Ostavite komentar

Vasa email adresa nece biti objavljena. Obavezna polja su oznacena *