UŽIVO Abdić: Sve radimo otvoreno i transparentno, ne patimo za funkcijama
Odbornici Glavnog grada odlučivaće o kandidaturi lidera Preokreta Srđana Perića na funkciju predsjednika lokalnog parlamenta
Filip Terzić, odbornik DPS-a, kazao je da to što je samo jedna tačka na dnevnom redu "dijagnoza vlasti". On je kazao da su imali priliku da čuju sve što je udaljeno od dnevnog reda.
Milić (DNP) kazao je da se problem desio u trenutku kada je počelo da se otvara pitanje koncesija za aerodrom.
"Onda je član Odbora direktora iz PES-a naprasno podnio ostavku. Samim podnošenjem njegove ostavke, pada cijeli odbor", saopštio je.
Bulatović (DNP) rekao je da izborom Perića neće biti realizovana prinudna uprava, nema hajdučije, kao ni privatizacije budžeta svih građana.
"Nema lažnje priče o saradnji DNP i DPS. Nema sječe u Glavnom gradu. Nema glasanja za izvještaj Saše Mujovića. Ima kontrolne uloge parlamenta. Ima koalicije DNP sa interesima građana Podgorice… Ima poziva Saši Mujoviću da podnese ostavku, ali neće se desiti", rekao je.
Abdić (DPS) poručio je da želi samo dobro da nas čuje, dodajući da se ne igra sa osjećanjima i emocijama drugih.
"Nijesmo radili nikakve dogovore koji bi bili na vašu štetu. Nećemo vas razočarati… Nećemo iznevjeriti vaša očekivanja… Nema sa nama lažnog skrivanja i prikazivanja. Sve radimo otvoreno i transparentno. Ne patimo za funkcijama", kazao je.
On je rekao da ne žele nepotizam, kao ni partijska kadriranja.
Budimir Mugoša (ES) je rekao da je prinudna uprava u Podgorici godinu dana. Podsjetio je da se prinudna uprava uvodi ako ne može da se održi sjednica, a poslije šest mjeseci raspisuju se novi izbori.
Kazao je da su mu važne izjave Mujovića i Borovinić Bojović koje, kako je rekao, cijeni.
Mugoša je naglasio da prinudna uprava nije rješenje.
Odbornik Preokreta Mirza Krnić kazao je da se bježi od konkretne i argumentovane polemike.
"Umjesto da oni prvi podrže rješenje da se ugasi požar, oni se pitaju ko će da dođe i ko će da drži crijevo. Izbor je jednostavan – ili funkcionalnost Podgorice ili njena blokada".
Krnić je izjavio da nije čuo nijednu primjedbu na model Preokreta, jer on predstavlja izlaz iz krize. Zanimalo ga je šta je sporno u tome što žele da se spriječi partijsko zapošljavanje i da se izađe iz stagnacije i potpunog propadanja.
"Da prilikom zapošljavanja rukovodioca imamo javne intervjue. Da imamo javnu raspravu oko strateškog razvoja Podgorice…", kazao je.
Mirza Krnić (Preokret) rekao je da mu nije jasno zbog čega je toliko uzbuđenje oko kontrole.
"Ako loše radite i nešto krijete onda, saglasan sam, kontrola može da bude problematična".
Tamara Čvorović (PES) je kazala da je PES-u trenutno "sporna promjena priča".
Branislav Radičević, njen odbornički kolega, izjavio je da je sve počelo od protesta zbog izgradnje kolektora u Botunu.
"Onda se pošlo sa dodatnim pitanjima i postavljanjem uslova. Radi se o nekim ideološkim i političkim pitanjima. Dodatni pritisak se izvršio na naše kolege iz DNP-a".
Istakao je da su naišli na tenzije i otpore u Botunu kojih danas nema.
"Danas tamo imate bonus od pet miliona… Tenzije su pale u samom Botunu, a onda su trebale da padnu među našim kolegama iz DNP-a. Ako hoćete da izazovete krizu, onda morate ovako kako je sad. Morate da razbijete konstantnu, jezgro i nukleus. Desile su se opstrukcije oko samog kolektora, a onda i dodatni nalozi", izjavio je.
Ivana Mašković, odbornica DNP-a, kazala je da je komentar Anđele Mićović o njoj bio neprimjeren.
"Da smo htjeli da pravimo bilo kakve koalicione aranžmane sa DPS-om, mi bismo to mogli da uradimo tako da obezbijedimo i gradonačelnika i predsjednika Skupštine".
Naglasila je da ta partija nije željela da izazove prijevremene izbore.
Mašković je rekla da joj je velika čast što je DNP u njoj vidio kvalitete da bude predsjednica lokalnog parlamenta.
Poručila je da je Perić svojim modelom ponudio izlazak iz krize.
Vladan Arsović, odbornik DPS-a, pohvalio je što se u Piperima radi asfalt, kao i to što radi Agencija za izgradnju i razvoj Podgorice. Podsjetio je da je ovo treća sjednica ove godine, a da imaju svega jednu usvojenu odluku.
"Ovo su rezultati vašeg rada – jedna usvojena odluka za pola godine. Nemamo izvještaj o radu gradonačelnika. Zbog čega nije predstavljen pred odbornicima? Zašto još nijesmo pričali o izvještajima preduzeća", pitao je Arsović.
Interesovalo ga je gdje je Program uređenja prostora, kao ni zbog čega nije predložen direktor Agencije za prostorno planiranje. On je rekao da su željeli da uvedu prinudnu upravu.
Petar Rašković, odbornik PES-a, poručio je Arsoviću da njegove konstatacije ne stoje. Naglasio je da PES nijednom nije rekao da je za prinudnu upravu i da DPS želi "vlast bez odgovornosti".
Arsović mu je odgovorio da im ne odgovara da funkcioniše uprava glavnog grada.
"Možda ste vi (PES) trebali da tražite smjenu Borovinić Bojović, a ne mi… Suština je da vi izbjegavate odgovornost u svemu ovome".
Miloš Đuričković (Evropski savez) kazao je da je prije tri mjeseca govorio da bi trenutnoj vlasti bio poklon skraćenje mandata lokalnom parlamentu.
"… Ti izbori su trebali da budu završeni prošle nedelje da smo izglasali nepovjerenje Skupštini… Sad bi ti izbori bili završeni, ove nedelje bismo pregovarali oko vlasti koja bi se formirala tokom jula. Vi ste za ta tri mjeseca dodatno pogoršali prilike", ocijenio je Đuričković.
Kazao je da je potez Borovinić Bojović taktički i politički.
"Niste razmišljali kada sam vam govorio da je naša inicijativa poklon vama i građanima. Imaćemo neprirodno stanje u Glavnom gradu, zato što ćemo da imamo nedefinisan odnos snaga u Skupštini. Vi nemate 30 odbornika po pitanju izbora Perića na poziciju predsjednika. To je tehnička stvar".
Bulatović (DNP) je podsjetio da neće inicirati smjenu Mujovića i sugerisao je Goranu Miškoviću iz PES-a da ne preuzima glasnogovorničku funkciju.
Mišković je pitao odbornike DNP-a zašto im nijesu rekli za Mujovića i Borovinić Bojović da "skrivaju kriminalce".
"Ili su postali kriminalci pošto smo raskinuli koaliciju. Za vas odborniče Miliću imam jednostavno pitanje – jeste li razgovarali na srpskom ili crnogorskom jeziku".
Milić mu je rekao da mu je jezik srpski od "pamtivijeka".
Nermin Abdić (DPS) kazao je Miškoviću da cijeni njegovu iskrenost "za razliku od većine ljudi koji se profesionalno bave politikom".
"Kažem ono što mislim ljudski i narodski da svakome bude jasno. Drago mi je da nemate sa tim problem".
Abdić je pitao Miškovića zbog čega nema "iste aršine za one koji su nekada bili u DPS-u, a sada u PES-u".
Mišković mu je kazao da su se oni ogradili od toga.
"U Crnoj Gori će ljudi sve da ti oproste sem uspjeha. Ova administracija je imala uspjeh", kazao je.
Mujović je kazao da ima potrebu da interveniše zbog pristupa Perića "mazi me dračom, a onda mi reci da sam kriminalac".
On je rekao da nikad nije bio za prinudnu upravu, niti da ga to interesuje.
"Ne želim da radim ništa mimo toga što mi je obaveza. Budžet je 164 miliona eura. Mnogo sam se oznojio da bih došao do svog stava i znanja. Mladima sam poručio da uče i rade na sebi da ne bi došli u situaciju da klimaju glavom gorima od njih".
Perić je poručio Mujoviću da mu je jasno zašto je osjetljiv na svoje ime. Tvrdi da PES finansira botove koji pišu protiv njega.
"Bilo ko ko se protivi vlasti ovdje će biti samljeven".
Građani, kaže Perić, nemaju osjećaj da grad funkcioniše.
Jovana Mijović, odbornica Demokrata, izjavila je da je Perić bio najaktivniji odbornik u ovom sazivu gradskog parlamenta, te da su se njegovi nastupi svodili na to da je on moralni korektor.
Poručila je Periću da je ovom kandidaturom izgubio politički integritet.
Perić (Preokret) kazao je da nije pametno upućivati oštre stavove "posebno u različitim generacijama".
Odbornik Preokreta Srđan Perić kazao je da vlast želi prinudnu upravu.
"Onog trenutka kada je vlast ostala bez većine, tada je došlo do predloga da se ide ka skraćenju mandata Skupštine što je sasvim logično rešenje… U konačnom, to je potpuno fer stanovište prema građanima. Međutim, vlast i to odbija. Preokret se nije izjašnjavao oko smjene Borovinić Bojović. Imamo situaciju da je Glavni grad ciljano vođen ka prinudnoj upravi… To otvara korupcione sheme po širini, dubini i visini. Ne mislim da je gradonačelnik koruptivan. Kada otvorite sistem koju kontroliše samo nekoliko ljudi, tu dubinu, širinu i visinu je nemoguće iskontrolisati".
Poručio je da predstavljaju izbornu volju građana koju "niko nema pravo da suspenduje".
Perić je kazao da nijesu mogli da dođu do rešenja, te da su ponudili model koji sprečava uvođenje prinudne uprave i dodao da to nije "ulazak Preokreta u izvršnu vlast".
"I odbornici glasaju prema svom autonomnom, političkom iskazu… Svako od nas nosi odgovornost za ono što predlaže", ocijenio je odbornik Preokreta.
Naglasio je da se i sada bore protiv samovolje vlasti.
Rekao je Mićović da vlast gura prinudnu upravu u Podgorici.
"Ako su tačne Vaše teze, oko mene se okreću Vučić, Đukanović, cijeli region… Ne možete sakriti osnovnu činjenicu, Vama ništa nije mnogo teško zapalo u politici".
Rekao je da oni nijesu smijenili DPS, već da su to uradili DF, Demokrate i građanski pokret URA.
Odbornica Građanskog pokreta URA Milena Vuković kazala je da partija neće učestvovati u političkom cirkusu.
Rekla je da ne žele da učestvuju u glasanju za Perića. Rekla je da su najprincipijelnija opozicija na državnom nivou.
Borovinić Bojović (NSD) kazala je da je saradnja sa PzPG bila korektna, ali da ju je iznenadila njihova reakcija nakon podnošenja ostavke.
"Što se tiče funkcije u Vladi. Znate da inicijativa za rekonstrukciju nije upućena. Ako ikada bude, ja ću se o tome izjašnjavati. Ta manipulacija je bila jako ružna", kazala je Borovinić Bojović.
Šundić joj je kazao da je "povučen potez bio politički, te da se sa njim nijesu usaglasili".
"Mislim da smo na neki način bili u pravu… I da je za građane Podgorice i sve nas, ipak bolje da se Vi nalazite na tom mjestu (predsjednice)".
On je rekao da će PzPG biti suzdržan kada je riječ o kandidaturi Perića.
Odbornik Stranke evropskog progresa (SEP) Ilija Mugoša kazao je da se Glavni grad nalazi u potpunom rasulu, a da su izlaganja odbornika ličila na raskid.
Svijet će, kaže Mugoša, nastaviti da postoji, naglašavajući da se ne "smije grčevito vezivati za fotelje".
"Kako ćemo da pokrenemo proces legalizacije ukoliko Skupština ne funkcioniše… Pomenuli smo nekoliko afera i to ćemo nastaviti da radimo u budućnosti".
Šef kluba Evropskog saveza (ES) Miloš Mašković kazao je da ovo "nije nešto što nijesmo očekivali", već da je rezultat onoga što je "dosadašnja koalicija u Podgorici".
"Mi smo odlučili da podržimo kandidaturu Perića, ne zato što nam je njegova politička partija bliska, već da bismo izbjegli prinudnu upravu koja je bila dio plana skovanog između odbornice Borovinić Bojović i velikog dijela PES-a".
On je rekao da vjeruje da je cilj uvođenja prinudne uprave da se ne bi moglo čuti o aferama unutar glavnog grada. Mašković smatra da su ovim potezom napravili ispravnu stvar.
Ocijenio je da "nekome ne bi odgovaralo da imamo kontrolni mehanizam".
Odbornik Pokreta za Podgoricu Drago Šundić kazao je da ostavka Borovnić Bojovinić nije bio dobar korak i da se jasno mogla vidjeti kriza.
"Trudili smo se da dođe do nekog kvalitetnog rešenja. Mandat ove Skupštine je bio skraćen. Imamo još nekih godinu dana".
On je rekao da su se trudili da na svim sastancima dođe do dogovora.
"Imamo šta imamo. Ni na koji način nijesmo doprinijeli produkovanju ove krize… Kandidatura koju ste podnijeli gospodine Periću je jedan legitiman čin", izjavio je Šundić, dodajući da PzPG misli da nije ničija produžena ruka, ali da ne mogu preuzeti odgovornost "ni podrškom u tom dijelu".
Gradonačelnik Saša Mujović kazao je da mu je mnogo teško da priča o DNP-u, jer su to bili ljudi njegovog tima.
On je rekao da očekuje Perića da ispita da li je Mujović podmićen od turske kompanije i da li je njegova supruga podmićena od Kavačkog klana. Podsjetio je da je imao nesporazum sa načelnikom Komunalne policije oko situacije u Botunu.
Mujović je naglasio da nema nesporazume sa direktorima Turističke organizacije (TO) Podgorica i Tržnica i pijaca.
Bulatović je poručio Mujoviću da se borio za slobodu Crne Gore u vremenima kada ga je gradonačelnik podržavao.
Kazao je da ga je Mujović nekada zvao "kapitenom Glavnog grada".
Odbornica Jelena Borovinić Bojović kazala je da je DNP napustio koaliciju koju je prethodno imao u Glavnom gradu.
Podsjetila je da DNP više puta pozivao nju i Mujovića na ostavku, s obzirom na to da "više nemaju legitimitet".
"Imamo jednu cirkusantsku situaciju u kojoj mi služimo kao paravan… Problematizuju se projekti, rad izvršne vlast i preduzeća. Dakle, tome smo svi svjedočili. U takvoj atmosferi nije bilo moguće da Skupština funkcioniše… Moja odluka da podnesem ostavku je bila jasna".
Ona je kazala da se obradovala da što je postojala mogućnost da Mašković (DNP) bude predsjednica lokalnog parlamenta.
"Nažalost, ni to se nije desilo. Sve one lijepe riječi koje je Bulatović uputio Periću nijesu sporne. Zašto te riječi nijesmo danas čuli o odbornici Mašković".
Borovinić Bojović je rekla da je morala da svjedoči nizu neistina koje su imale za cilj da unize njenju čast i ugled. Dodala je da je sve to unervozilo i zabrinulo njenu porodicu.
Bulatović (DNP) podsjetio je da je njegov klub u svakoj situaciji podržao Borovinić Bojović, a da nije bilo Milana Kneževića, "ona ne bi bila nosilac liste".
"Nigdje nismo pozivali Borovinić Bojović da podnese ostavku. Nigdje nijesmo saopštili da ćemo glasati za njenu smjenu", rekao je, dodajući da "kolege iz PES-a nijesu dozvolile da Ivana Mašković bude kandidatkinja".
Bulatović (DNP) kazao je da su otkazali podršku Mujoviću, ali da neće glasati za njegovu smjenu.
"Većina više ne postoji… Uvođenje prinudne uprave u Glavni grad znači suspendovanje Skupštine i njene uloge u donošenju odluka i kontroli izvršne vlasti. Ukidanje odbornika, kao predstavnika koje su građane izabrali. Stvarno je fascinantno kako se kolege zalažu da njihov glas ne važi… Prinudna uprava je, dragi građani, privatizacija glavnog grada i hajdučija…".
Bulatović je rekao da je za to djelimično kriva ostavka Borovinić Bojović.
Podsjetio je da je DNP predložio Mašković kao predsjednicu Skupštine u tehničkom mandatu bez, tvrdi, uslovljavanja.
"Kolege iz koalicije Za budućnost Podgorice su prihvatile, iz PES-a smo naišli na ucjenjivanje da se podrži izvještaj Mujovića, gradska vlast i budžet Glavnog grada".
Perić je, kaže, postavio fer ponudu da skupština gradskog parlamenta funkcioniše i da uloga odbornika ne bude ukinuta. Bulatović je izjavio da Perić "nije od juče na političkoj sceni Crne Gore" koji je, ističe, ostavio određeni trag.
Saradnja između DNP-a i DPS-a je, ističe Bulatović, "epska laž".
"Mi smo samo u koalciji sa građanima koje dosljedno predstavljamo".
Mićović (PES) kazala je Bulatović da je DNP izazvao krizu i podsjetila ga da su glasali za ovogodišnji budžet koji je podrazumijevao novac za izgradnju kolektora u Botunu. Naglasila je i da PES "nije izmislio prinudu upravu".
Podsjetila je Bulatovića da se Bojan Terzić, veliki protivnik izgradnje postrojenja u Botunu, nekada bio na listi DPS-a.
"Nemojte se toliko truditi da obojite PES bojama DPS-a".
Odbornik Demokrata Mitar Paunović kazao je da Perić govorio da neće biti sa vlasti, niti opozicijom.
"Samo godinu i po dana, gospodin Perić je kandidat DPS za drugu najjaču poziciju u Glavnom gradu".
Tvrdi da na njegovim potpisima za kandidaturu ima 15 potpisa DPS, te da nije bilo najveće odborničke partije on ne bi mogao da bude izbor.
"Tehnički mandat predsjednika Skupštine ne postoji…".
Poručio mu je da su danas vidjeli da pamćenje građana ne traje tri mjeseca, ali da njegovo (Perićevo) traje godinu i po dana.
Klikovac (DPS) kazao je Paunoviću da je predsjednik Demokrata "persona non grata u Hrvatskoj".
Rekao je Paunoviću da su Demokrate glasale sa DPS-om da padne Vlada Dritana Abazovića.
Aranitović (DPS) je kazala da danas moramo pokazati da politika treba da služi samo građanima i da će se odgovorno i mirno privesti pri kraju sjednica
Klikovac (DPS) je kazao da je u vlasti panika zbog saradnje sa SNS-om.
"Ja razumijem da danas postoji stepen nervoze. Od danas nijeste vlast u Podgorici. Ne od danas, već unazad nekoliko mjeseci, a ubjeđivali ste građane da ste vlast. Koalicija ne postoji, ona se raspala. Iako pokušavate da ove ljude pozovete na razgovore, to ne ide. Nije išlo u Tivtu, a ni u Budvi", poručio je odbornik DPS-a.
Mićović (PES) zahvalila se Periću što je pomirio Markovića i Đukanovića.
"Da nije bilo PES-a 2022. godine, Ivan Vuković bi i danas šetao Podgoricom kao gradonačelnik. Ja ne želim da se spuštam na primitivizam kolege Bulatovića, ali se nadam da će se nekad desiti momenat da se muški primitivizam u ovom domu iskorijeni, pogotovo kada su u pitanju koleginice", izjavila je odbornica PES-a, dodajući da su "razotkriveni".
Bulatović joj je odgovorio da joj je priča "nepotrebna i da ne pije vodu".
"Svakim novim Vašim javljanjem, Vi ukopavate Vašu priču. Kada se osvrnete oko sebe, Vi primjećujete sve DPS do DPS-a".
Podsjetio je da DPS nije pao 2022, već 2020. godine.
"Ako mislite dobro PES-u, nemojte ovoliko da branite gradonačelnika".
Gradonačelnik Saša Mujović rekao je da ne bi odgovarao Bulatoviću, jer "falsifikatima nikad ne odgovara".
U jednom trenutku je, tokom govora Mujovića, došlo do komešanja, te je gradonačelnik Mujović kazao "tišina". Bulatović mu je odgovorio sa "sram te bilo".
Mujović je kazao da je legitimno biran za dekana i da je laž da je dobio stan od DPS-a.
"Vašim podvalama i smicalicama nema kraja. Samo nastavite. Smogli ste snage da pred svima priznate vašu vezu i zajedničke želje".
Bulatović je kazao da je Mujović, u nedostatku argumenata, "posegao za najnižim granama".
"Ja sam ponosan na svog strica. Čovjek koji je 1999. godine sačuvao mir u Crnoj Gori. Čovjek koji je 2006. godine sačuvao mir u Crnoj Gori. Čovjek koji dostao dosljedan svojoj politici do kraja. Da li ste Vi ponosni na poznatog prevaranta Veska Mujovića, to ne znam, Vi nam to kažite".
On je rekao da ne razumije kako može da pominje DPS, s obzirom na dostignuća za njihovo vrijeme. Rekao je Mujoviću da "posle ovoga neće biti premijer niti predsjednik države".
"Kad vlast polako izmiče, čovjek je spreman na sve", ocijenio je.
Anđela Mićović, šefica odborničkog kluba PES, izjavila je da se kroje "Frankenštajn koalicije".
Ona je kazala da joj je žao što DNP gazi svoje principe i da je očigledno da ta partija "vraća na mala vrata DPS".
"Samo ne znam od čega Vi to branite Podgoricu…".
Pitala je Bulatovića kako mu je Perić "miliji od njihove Ivane Mašković" i naglasila da je stav PES-a bio jasan, a to je da podrže sve kandidate ispred koalicione liste "Za budućnost Podgorice".
Mićović je rekla da se naslušala moralnih pridika Perića i poručila mu je da je marioneta koja "ne treba da bude žrtvovana".
"Ne znam jeste li svjesni koliko ovo utiče na Vaš rejting", rekla je.
Poručila mu je da nije nezavisni kandidat, već da je DPS-ov bez čije podrške ne bi ni bila moguća njegova kandidatura.
Pitala ga je kako će riješiti sva identitetska pitanja koja su važna za DNP.
"DPS i DNP možda se nijesu dogovorili oko prošlosti, ali definitivno jesu oko zajedničkih interesa u sadašnjosti", ocijenila je odbornica PES-a, dodajući da je "ćaci politika na djelu".
Odbornik DNP Vladimir Bulatović rekao je Mićović da "kada govori o DPS-u da se osvrne oko sebe i pogleda kolege iz partije i Vlade".
"Mi smo saradnji sa DPS-om bili najbliži onog trenutka kad smo glasali za Sašu Mujovića. Zašto? On je svoje domete ostvario u vrijeme DPS-a. On je bio dekan fakulteta u vrijeme DPS-a. Ne bih rekao da je bio progonjen. Ja mislim da je za Sašu Mujovića najbolje da ga Vi ne branite, koleginice Mićović", odgovorio joj je Bulatović.
Poručio je da je Mujović pokazao manire koje ima DPS.
Odbornik Demokratske partije socijalista (DPS) Andrija Klikovac rekao je da je bolje glasati za model Preokreta, jer u odboru povjerenika "na nekoj od sjednica Vlade na Whatsapp grupi mogu biti izabrani neki predstavnici PES-a".
"Među njima se može naći neko ko je radio u lokalu ili neki od ministara u čije se diplome sumnjaju… Kad treba da potroše dva miliona eura na RTV 'Mrak' onda sjednu i izaberu aktiviste svojih partija ili analitičare za koje njihove kolege iz vladajuće većine kažu da im je na glavu 'pala cigla'", kazao je.
On je kazao da želi da se sazna šta se dešava sa nabavkama autobusa iz Švajcarske i dodao da pola njih danas ne funkcioniše.
"Želimo da saznamo na koji način se troši novac poreskih obaveznika. Na koji način je usvojen Program o privremenim lokacijama na nivou Podgorice… Posle manje od pola godine dolazi se do toga da taj program ne valja…", izjavio je Klikovac, dodajući da je "zbog svega toga neko želio da uvede prinudnu upravu".
Klikovac smatra da nekome "nije bilo po volji da parlament nastavi da funkcioniše" i dodao da se postavlja osnovno pitanje šta se desilo sa izvještajima gradonačelnika Saše Mujovića i lokalnih preduzeća. Rekao je da problematično što nijesu usvojeni novi Statuti gradskih preduzeća i ocijenio da neko namjerno vrši opstrukciju.
Poručio je PES-u da "niko ovdje nije napravio koaliciju", već da su sami donijeli odluku da taj model podrže:
"Želimo da, gdje je potrebno, da se promijeni poslovnik. Da li će gospodin Perić ili neko drugi voditi Skupštinu grada – za nas nije važno".
Klikovac je poručio da neki nijesu htjeli da glasaju za model Preokreta jer su im "odgovarale fotelje".