Amerikanci dominirali, Turci pobijedili – prvi put poslije 24 godine na mundijalima

· 04:18 · admin · 1 pregleda · 0 komentara
2 min citanja

Kiša golova u Los Anđelesu – na kraju po mjeri Turske

Fudbalska reprezentacija Turske pobijedila je Sjedinjene Američke Države u posljednjem kolu grupe D Mundijala, 3:2.

Nije ova utakmica imala rezultatski značaj s obzirom da su Turci već ispali, a Amerikanci osigurali nokaut fazu. U skladu sa tim i selektori su malo rotirali, posebno Maurisio Poketino.

Bez obzira na rotacije "jenkiji" su krenuli fenomenalno u utakmicu. Sebastijan Berhalter je centrirao iz kornera, Oston Trasti je ostao sam na drugoj stativi i zakucao loptu u bliži ugao.

Međutim, Turci su brzo uzvratili. Poslije sjajne akcije i kombinacije sa Barišom Jilmazom mrežu domaćina zatresao je Arda Guler u 10. minutu.

Pomogao je ovaj gol ekipi Vinćenca Montele da se oslobodi pritiska i počne da igra. Sve su bili bolji kako je odmicalo prvo poluvrijeme, a u 31. minutu je stigao i preokret. Još jedna lijepa akcija, centaršut Erena Elmalija na ivicu peterca gdje je spreman bio Orkan Kokču.

Ipak, uspjeli su Amerikanci da se vrate u meč. U 48. minutu sjajno je sa ivice kaznenog prostora pogodio Berhalter.

Imali su nekoliko odličnih prilika domaći da potpuno preokrenu, a najveću Kristijan Pulišić u 63. minutu kada se vođstvu SAD-a ispriječila stativa.

No kako to obično bude u fudbalu – kad se ne iskoriste prilike stigne kazna. U 98. minutu za pobjedu Turske je pogodio Kan Ajhan nakon što su prethodno Amerikanci "očistili" loptu sa gol-linije poslije pokušaja Džana Uzuna.

Ostavite komentar

Vasa email adresa nece biti objavljena. Obavezna polja su oznacena *