Od Kita, preko Njujorka, do Berlina – pogledajte kako su Ekvadorci slavili pobjedu nad Njemačkom

· 00:11 · admin · 3 pregleda · 0 komentara
1 min citanja

Ovo je drugi plasman selekcije "La Tri" u drugu fazu Mundijala, prvi nakon 20 godina

Pobjeda Ekvadora nad Njemačkom i prolaz u drugu fazu Mundijala slavi se na svim stranama svijeta.

Od glavnog grada Kita, u Andima, na skoro 3.000 metara nadmorske visine, preko Njujorka i stadiona "MetLajf" na kojem je preokretom pobijeđenja Njemačka, pa sve do Evrope, do Berlina – gdje živi velika kolonija Ekvadoraca – skavilo se u istom ritmu.

Ovo je drugi plasman selekcije "La Tri" u drugu fazu Mundijala.

Prije tačno 20 godina, na SP-u u Njemačkoj, Ekvador je igrao osminu finala, ali je u Frankfurtu zaustavljen od Engleske (2:0).

Ostavite komentar

Vasa email adresa nece biti objavljena. Obavezna polja su oznacena *