Čapuni: Nisam stekao utisak da neko s Kosova želi da poremeti odnose srpskih i albanskih političara u Crnoj Gori

· 17:19 · admin · 4 pregleda · 0 komentara
2 min citanja

"Kosovo je pokazalo da djeluje kroz svoje institucije i u okviru svojih nadležnosti. Kao što očekujemo da svi poštuju odluke institucija Crne Gore, tako treba poštovati i pravo drugih država da donose odluke u skladu sa svojim zakonima"

Poslanik Albanske alijanse Ilir Čapuni kazao je da kao poslanik Albanske alijanse nije stekao utisak da je neko sa Kosova želio da poremeti odnose u Crnoj Gori.

On je komentarisao izjavu predsjednika Skupštine Crne Gore Andrije Mandića povodom zabrane ulaska na Kosovo predsjedniku Opštine Nikšić Marku Kovačeviću i predsjednici Skupštine opštine Berane Vidi Ivanović.

Mandić se juče zahvalio poslanicima iz redova albanskog naroda, govoreči da su "razumjeli namjeru da neko želi da poremeti odnose između srpskih i albanskih političara u Crnoj Gori".

"Kao poslanik Albanske alijanse nisam stekao utisak da je neko iz Republike Kosovo želio da poremeti odnose u Crnoj Gori. Naprotiv, moje razumijevanje je da su nadležni organi Kosova procijenili da postoje bezbjednosni razlozi za preventivno djelovanje u odnosu na konkretne osobe. Da li je ta procjena bila ispravna ili ne, o tome se može raspravljati, ali to je pitanje odluke institucija jedne suverene države. Kosovo je pokazalo da djeluje kroz svoje institucije i u okviru svojih nadležnosti. Kao što očekujemo da svi poštuju odluke institucija Crne Gore, tako treba poštovati i pravo drugih država da donose odluke u skladu sa svojim zakonima", napisao je Čapuni na nalogu na Fejsbuku.

Ostavite komentar

Vasa email adresa nece biti objavljena. Obavezna polja su oznacena *