Iranska Revolucionarna garda tvrdi da je gađala američka vojna postrojenja kao odgovor na novi napad

· 08:34 · admin · 2 pregleda · 0 komentara
1 min citanja

Garda nije pružila detalje ni o ciljevima napada, ni o njegovom ishodu

Iranska Revolucionarna garda saopštila je danas da je napala američke vojne položaje u regionu, kao odgovor na novi napad Vašingtona na Iran.

Lokalni mediji prenijeli su da je Garda najavila „brz i odlučan“ odgovor na sinoćnji američki napad, prenosi agencija Rojters (Reuters).

Garda nije pružila detalje ni o ciljevima napada, ni o njegovom ishodu.

SAD su sinoć napale Iran kao odgovor na napad dronom na teretni brod u Hormuškom moreuzu.

Britanska vojska je u četvrtak saopštila da je teretni brod pogođen projektilom kod obale Omana, nekoliko sati nakon što je Iran zaprijetio brodovima da će prestati da koriste tu rutu.

Predsjednik SAD Donald Tramp (Trump) izjavio je da je napad dronom prekršio primirje, a potom rekao da će „saznati“ da li će Vašington uzvratiti, nakon čega je uslijedio američki napad.

Ostavite komentar

Vasa email adresa nece biti objavljena. Obavezna polja su oznacena *