Marko želi da oduševi ponovo: Lavovi Atlasa (ne) bježe od Holandije

· 17:26 · admin · 2 pregleda · 0 komentara
2 min citanja

Polufinalista prethodnog Mundijala želi što ubjedljiviju pobjedu protiv Haitija u Atlanti kako bi ugrabio prvo mjesto u grupi C

Maroko će u ponoć u Atlanti protiv već eliminisanog Haitija tražiti ne samo pobjedu, već i što više golova u mreži rivala sa Kariba kako bi grupu završio na prvom mjestu ispred Brazila.

Bio bi to veliki rezultat za sjevernoafrikance, koji imaju četiri boda iz prva dva meča grupe C i koji su ostavili snažan utisak već na startu turnira Mundijala, kada su u remiju protiv Brazila imali i igru pod kontrolom.

Sada će morati da zaigraju skroz napadački ako žele da izbjegnu Holandiju (vjerovatno) u šesnaestini finala.

Selektor Mohamed Uahbi poručio je da će Haiti, iako eliminisan, biti težak protivnik.

“To je ljepota Svjetskog prvenstva – različiti stilovi i različiti protivnici na koje moraš da se prilagodiš.”

Eventualni meč sa Holandijom (C2 – F1) imao bi posebnu težinu za Marokance, jer u Holandiji živi velika marokanska dijaspora, a u timu su i tri igrača rođena upravo tamo.

Haiti je prva, od 48 reprezentacija koja se oprostila od Mundijala, ali iz ove karipske zemlje poručuju da neće igrati bez motiva.

– Imamo li pravo da ne shvatimo utakmicu ozbiljno? Naravno da nemamo”, rekao je selektror Sebastjen Minje.

Ostavite komentar

Vasa email adresa nece biti objavljena. Obavezna polja su oznacena *