Amerikanci skoro pet godina nisu pobijedili evropsku ekipu

· 09:08 · admin · 1 pregleda · 0 komentara
1 min citanja

"Jenkiji" se muče protiv selekcija sa Starog kontinenta

Poraz od Turske u posljednjem kolu grupne faze Svjetskog prvenstva produžio je jedan negativan niz za fudbalsku reprezentaciju Sjedinjenih Američkih Država.

Naime, "jenkiji" od decembra 2021. godine ne znaju za pobjedu nad evropskom selekcijom. U tom periodu odigrali su 13 utakmica sa selekcijama sa Starog kontinenta – dva remija i čak 11 poraza.

Nisu uspjeli da ih savladaju Engleska i Vels u novembru 2022. godine, dok su gubili od Njemačke, Švajcarske i Turske po dva puta, a po jednom od Holandije, Srbije, Slovenije, Belgije i Portugala.

Međutim, ono što je zanimljivo, taj posljednji trijumf nad Evropljanima došao je upravo protiv rivala u šesnaestini finala Mundijala, Bosne i Hercegovine. U prijateljskoj utakmici golom Kola Baseta u 89. minutu "jenkiji" su savladali "zmajeve". I jedna i druga selekcija od tada su doživjele velike promjene, pa je jasno da nas 2. jula očekuje potpuno drugačija utakmica.

Ostavite komentar

Vasa email adresa nece biti objavljena. Obavezna polja su oznacena *